Dnes už nie je nezvyčajné, že Vám firma v rámci výberového procesu zadá vyplniť nejaký test či dotazník. Vystavenie takémuto hodnoteniu vo Vás môže prirodzene vyvolať stres či dokonca strach, a to najmä vtedy, keď neviete, ako prebieha a na čo budú firme slúžiť Vaše výsledky. Na tejto prednáške sa dozviete, prečo to firmy robia, aké typy testov a dotazníkov sa používajú a čo si vlastne môžete predstaviť pod tajomným pojmom „pracovná psychodiagnostika“. Porozprávame sa aj o tom, čo je vhodné a nevhodné robiť pri testovaní, prečo by ste ho mali chcieť absolvovať a ako si z neho odniesť pre seba čo najviac.
Chceli by ste vedieť ako sa hravým spôsobom pripraviť na pracovný pohovor? Zaujíma vás ako reagovať na nečakané otázky od zamestnávateľa na pracovnom pohovore? Nebolo by skvelé keby ste sa vďaka príprave na pracovný pohovor stali tou najlepšou verziou samého seba? Pozývame vás zamyslieť sa nad otázkami pracovného uplatnenia cez novú perspektívu koučovacieho prístupu.
Všetci hovoria o šťastí, spokojnosti zamestnancov, ich zaangažovanosti, kreativite, schopnosti prinášať nové nápady, vidieť namiesto prekážok príležitosti, či podávať výnimočné výkony. V rámci prednášky poskytneme účastníkom vysvetlenie prečo sa máme tak zle, keď s máme celkom dobre. Okrem toho poskytneme konkrétne techniky ako zmeniť nastavenie a prístup k hľadaniu práce ako aj následne k jej udržaniu. Mnoho autorov definovalo “šťastie” ako pozitívny emocionálny stav, keď jedinci smerujú k napĺňaniu cieľa, ktorý ej dostatočne veľký a má zmysel. Ak poznajú účel. Teda ak chcú byť šťastní stačí mať zmysluplnú prácu a pocit, že prispievajú k niečomu čo je dôležité a majú radi to čo robia a s kým spolupracujú.
Môžu firmy fungovať bez klasickej, pyramídovej štruktúry? Málokto si to u nás vie predstaviť, pritom vo svete je to bežné už viac ako polstoročie. Ako tieto firmy fungujú, čím sa líšia od iných firiem, a aké sú ich výhody a nevýhody?
Základným cieľom prednášanej témy je zameranie sa na problematiku získavania nových zručností – znalostí pre budúcnosť s dôrazom na bližšiu identifikáciu týchto zručností. Prednáškou nás prevedie schéma nasledujúcich otázok:
Inšpiratívny príbeh majiteľa skupiny firiem ŠVEC GROUP, ako vybudoval na Slovensku firmu z nuly, alebo na ruinách TESLY Vráble, bez zahraničného kapitálu a štátnych zákaziek.
Firma so slovenskou firemnou kultúrou, inšpirovaná Tomášom Baťom, kde na prvom mieste je človek, ako silný a šťastný spolupodnikateľ.
Firma, ktorá zaznamenala pri každej kríze využiť príležitosť na rast výkonov a aj rast platov svojich zamestnancov .
Firma, ktorá vytvára PODMIENKY pre DOBRÝ ŽIVOT všetkých aktívnych spolupracovníkov.
Na interaktívnej prednáške sa dozviete, ako manipuláciu rozpoznať, čo je a čo nie je manipulácia a prečo vlastne manipulujeme. Ukážeme si, aké sú najčastejšie používané techniky manipulatívnej komunikácie a ako sa proti manipulácii brániť.
Cieľom prednášky bude povzbudiť uchádzačov o zamestnanie, ktorí sa opakovane snažia posielať svoj životopis a márne čakajú na odpoveď, či pozvanie na pohovor. Alebo túžia po inej práci, ktorá by ich napĺňala viac, len nevedia, ako na to. Aby sme boli úspešnejší, mali by sme sa lepšie poznať, s úctou opäť prijať takí, akí sme a byť v tom, koho a aké hodnoty pre budúceho zamestnávateľa (alebo pre seba) reprezentujeme, sebavedomejší. Prečo je všímavosť tak
dôležitá a že príležitosti, ktoré dnes nevidíme tu mnohé už pre nás boli, sú a budú.